Projekt Akwarium


Finał Projektu Akwarium 

Szkolna Liga Ochrony Przyrody w roku szkolnym 2013/2014 założyła akwarium w sali nr 10. Po paru niepowodzeniach związanych z bardzo szybko namnażającymi się glonami udało się nam założyć akwarium.
Wkrótce umieścimy informacje na temat rybek i roślin jakie hodujemy. Zapraszamy chętnych do współpracy.
Opiekun Agnieszka Krzos


Rozpoczynamy projekt ,,Akwarium".

 W związku z rozpoczęciem nowego projektu LOP-u zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do współpracy. Ideą jest założenie akwarium w sali nr 10.  Chcemy, aby każdy uczeń miał swój udział w tym przedsięwzięciu. Więcej informacji można uzyskać u opiekuna LOP - p. Agnieszki Siczek. Pytania, pomysły można przesyłać drogą mailową na adres agnieszka.siczek@mysliszewice.edu.pl .

Sprawozdanie z pierwszej części projektu

Projekt dydaktyczny-  akwarium  w naszej szkole

W ramach programu edukacyjnego szkoła z klasą 2.0 staraliśmy się zrealizować projekt zatytułowany „Akwarium- w naszej szkole” . Szczytnym celem naszych przedsięwzięć będzie założenie akwarium w sali nr 10.  Ze względu na ograniczony czas wykonania projektu postanowiliśmy podzielić go na dwa etapy:

1 etap -Zebranie informacji. Rozpoczynając nasze prace postanowiliśmy zebrać wszelkie dostępne informacje na temat rybek akwariowych oraz  na temat czynności jakie powinny być wykonane podczas zakładania akwarium. Do zgromadzenia wiedzy użyliśmy Internetu i dostępnych narzędzi komputerowych tj. program Power Point, Word, Open Office, platformy EduPack, Prezi.


2 etap - Założenie akwarium, które będzie znajdować się w sali nr 10.  W tym etapie zakupimy akwarium oraz potrzebne wyposażenie,a także wybrane rybki akwariowe. Wyznaczymy osoby, które będą się opiekować hodowlą, ustalimy zadania jakie należy wykonać przy prawidłowo prowadzonym akwarium.


Obecnie  ukończyliśmy gromadzenie informacji na temat pospolitych gatunków rybek akwariowych, jedną z prezentacji na ten temat możecie zobaczyć na blogu internetowym Ligi Ochrony Przyrody lopmysliszewice.blogspot.pl i która będzie za moment przedstawiona przez nasze koleżanki. Również na blogu LOPu zamieściliśmy informacje na temat planowanego projektu i prosiliśmy o włączenie się w realizację projektu uczniów całej naszej szkoły. Innym naszym zadaniem były odwiedziny w sklepie zoologicznym  i pozyskanie tam informacji na temat hodowli rybek. Zdjęcia są również dostępne na blogu Ligi Ochrony Przyrody. Pozyskaliśmy także cześć funduszy na finalizację II etapu naszego projektu, czyli na zakup wyposażenia akwarium. Apelujemy o dalsze wsparcie i zaangażowanie całej społeczności szkolnej w zrealizowanie projektu akwarium, który z pewnością posłuży jako bogate źródło wiedzy,  jak również dostarczy wiele radości wszystkim uczniom naszej szkoły.


Prezentacja pt. Jak założyć akwarium krok po kroku?
http://prezi.com/j99zotuzfnyc/edit/#9